Natalia Tomasiak i Piotr Biernawski biją rekord trasy na kameralnym biegu

Pozostałą częścią osób startujących byli członkowie Stowarzyszenia Visegrad Maraton Rytro oraz zaprzyjaźnieni z klubem biegacze. 20 osób wystartowało spod Zamku w Rytrze, aby po pokonaniu 8,5 km znaleźć się na szczycie Makowicy (949 m n. p. m.). Na zawodników czekali organizatorzy z pamiątkowymi medalami, ciepłą herbatą i posiłkiem. Dla każdego do syta!

W klasyfikacji mężczyzn zwyciężył zawodnik, który przyjechał do Rytra z Nowego Targu – Piotr Biernawski z klubu Slow Motion z czasem (41 min 57 sek. ) ustanawiając tym samym nowy rekord trasy. Tuż za nim uplasował się wybitny biegacz, zawodnik Nordic Walking i skiturowy – Tomasz Brzeski z czasem 43 min 43 sek. Jako trzeci linię mety przekroczył Marcin Rębiasz z czasem 47 min 15 sek. (Visegrad Maraton Rytro). Wśród kobiet również padł rekord trasy, który wybiegała Natalia Tomasiak (czas: 49 min 20 sek.) – wybitna zawodniczka czołowego klubu Salomon Suunto Team. Na drugiej pozycji uplasowała się Ewa Brzeska – najstarsza córka Tomasza z czasem 53 min 05 sek. Ostatnie miejsce na podium trafiło do młodziutkiej podopiecznej klubu UKS Ryter Rytro Anny Łękawskiej 01 h 12 min 07 sek.

Zawodnicy, którzy stanęli na podium otrzymali pamiątkowe statuetki wykonane przez Prezesa Stowarzyszenia – Janka Tomasiaka. Dla pierwszych zawodników przewidziane zostały nagrody w wysokości bona 300 zł za pierwsze miejsce open kobiet oraz mężczyzn. Organizatorzy jednak nie odnotowali tej informacji w regulaminie, by podtrzymać kameralność imprezy i zrobić niespodziankę tym najszybszym tego dnia. Dodatkowo zostały rozlosowane dwa pakiety startowe na równie klimatyczny IV Bieg Niepodległości, który odbędzie się już za miesiąc w Rytrze! Wylosowani zapewnili chęć udziału w tym biegu, co cieszy nas jako organizatorów. To znak, że warto robić to, co wychodzi nam najlepiej czyli promować zdrowy styl życia w sposób przyjazny i otwarty dla ludzi.

Podczas ogniska, jakie miało miejsce w chatce na Cyrli (844 m n. p. m.) profesjonalni zawodnicy z otwartością dzielili się swoimi doświadczeniami ze świata biegów oraz służyli poradą na tematy związane ze zdrowiem.

Autor: Kinga Żywczak