Zapisy zamknięte! Wyjazd na VIII Chmielakowy 23-25.08.2019

Zapisy zamknięte! Wyjazd na VIII Chmielakowy 23-25.08.2019
 • Półmaraton Chmielakowy,
 • Ogólnopolski Zlot Paralotniarzy „Chmieloty”,
 • Wycieczka z Pianką, Wybory Miss Chmielaków,
 • Kiermasz Twórczości Ludowej,
 • Korowód Chmielakowy,
 • Zlot Zabytkowych Samochodów,
 • Strefa Disco,
 • Wesołe Miasteczka
 • darmowe gry i zabawy organizowane przez naszych partnerów.

Chmielaki to najstarszy festiwal piwny w Polsce, impreza uhonorowana w ostatnich latach wieloma prestiżowymi wyróżnieniami, m.in. tytułem „Najlepszego Produktu Turystycznego Polski 2013” oraz nagrodą „Piwne Pozytywy 2015”. Wydarzenie relacjonowane jest przez media regionalne i ogólnopolskie, a jej ranga i rozpoznawalność wzrasta z roku na rok, przyciągając do Krasnegostawu dziesiątki tysięcy miłośników piwa i dobrej zabawy z całej Polski i z zagranicy. Wstęp na teren wydarzenia jest darmowy. Chmielaki stają się najważniejszą w kraju imprezą piwną, wyznaczającą trendy i nadającą ton podobnym festiwalom. To tutaj odbywa się Ogólnopolska Sesja Chmielarska oraz największy w Polsce Konsumencki Konkurs Piw, a zdobytymi w Krasnymstawie medalami szczycą się wszystkie browary krajowe i zagraniczne. Centrum miasta zostaje na trzy dni wyłączone z ruchu, stając się terenem wielkiej fety na cześć złotego trunku. Wokół Rynku Miejskiego rozrasta się strefa browarów – tych większych i mniejszych, regionalnych. Na terenie nowo odrestaurowanego Dworku Starościńskiego okazję do zaprezentowania swoich wyrobów mają browary kraftowe i piwowarzy domowi. Chmielaki to unikalne połączenie tradycji regionu z nowoczesną rozrywką na najwyższym poziomie, a także niezwykle atrakcyjne wydarzenie muzyczne: bogaty program artystyczny na dwóch scenach do późnych godzin wieczornych.

Półmaraton Chmielakowy w tym roku będzie miał już VIII edycję.

Trasa półmaratonu w początkowej i końcowej części wiedzie ulicami Krasnegostawu następnie przez kilka kilometrów przebiega przez okoliczne miejscowości oraz przez las gdzie podłoże asfaltowe zmienia się na szuter. Przez kilka kilometrów trasa wiedzie wzdłuż  rzeki Wieprz.

Na mecie na wykończonych walka z trasa i upałem biegaczy czeka najlepszy napój izotoniczny czyli piwo które można spożywać do woli.

Tegoroczny VIII Półmaraton Chmielakowy odbędzie  się 24 sierpnia 2019r. Start biegu o  godz. 9.00 – start i meta: ul. Piłsudskiego. Długość trasy 21,2 km (1 pętla; asfalt – ok.12,1km, droga gruntowa utwardzona – 2,1  km (ścieżka rowerowa nad Wieprzem) + ok.7 km( droga leśna). Na trasie 3 punkty podawania wody – ok. 5,5 km, ok. 11,5 km, ok.18 km.           W przypadku  upału  ustawiane będą kurtyny wodne  oraz dodatkowe punkty z wodą. Na trasie punkt kontrolny pomiaru czasu- 11,5 km.

Opłaty startowe dokonuje każdy z zapisanych indywidualnie!!! http://chmielaki.pl/

 • 40 zł – do 29 czerwca 2019 r.
 • 60 zł – od 30 czerwca do 31 lipca 2019 r.
 • 80 zł – od 1 sierpnia do 20 sierpnia (do godz.23.59) 2019 r.

Plan wyjazdu na półmaraton jest następujący:

 • 23 sierpnia (piątek) godziny popołudniowe wyjazd do Krasnegostawu, zakwaterowanie w szkole (bezpłatny nocleg) znajdującej się nieopodal biura zawodów, uczestnictwo w darmowych imprezach kulturalnych i piwowarskich w centrum miasta (szkoła znajduje się ok. 500m. od rynku).
 • 24 sierpnia (sobota) odbiór pakietów startowych, półmaraton (godz. 9:00), 12:00-14:00 zakończenie zawodów, dekoracja zwycięzców, losowanie nagród i degustacja darmowego piwa na mecie J. Po zawodach czas wolny na zwiedzanie miasta (szczególnie polecam rynek gdzie znajduję się kilkadziesiąt stoisk browarów z całej Polski (każdy znajdzie coś dla siebie Portery, Lagery, piwa smakowe, piwa dolnej i górnej fermentacji itd. J). Godziny wieczorne to koncert znanych artystów (ostatnio była chyba Chylińska). Organizatorzy w ciągu najbliższych tygodni mają podać cały program artystyczny imprezy. Więcej informacji o półmaratonie i Chmielakach na stronie: http://chmielaki.pl/
 • 25 sierpnia (niedziela) powrót w do Nowego Sącza.

 

>>> ZAPISY ZAMKNIĘTE <<<

 

LISTA STARTOWA – AKTUALIZACJA CO 24H – 07.08.2019 r.

Lp. Imię: Nazwisko:
1  Krzysztof  Jaworski
2  Jan  Tomasiak
3  Mariusz  Szkaradek
4  Kinga  Szkaradek
5  Rafał  Szewczyk
6  Jacek  Satko
7  Janusz  Kajder
8  Konrad  Tomasiak
9  Jakub  Tomasiak
10  Marek  Tomasiak
11  Kamil  Kościółek
12    
13    
14    
15    
16    
17    
18    
19    
20    
21    
22    
23    
24    
25    
26    
27    
28    
29    
30