Relacja Joli z „Run 4 a smile” Nowy Sącz

Biuro biegów jak i imprezy towarzyszące odbywały się w Miasteczku Galicyjskim, trasy poprowadzone zostały na stadionie Jedność oraz w Skansenie. Jednym z celów imprezy było włączenie się w ogólnopolską akcję – Kilometry Dobra, podczas której odbywa się zbiórka środków na wakacyjny wypoczynek dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Udało się zebrać 3.700 zł, czyli zbudować 84 metry dobra.

Zawodnicy startowali w następujących kategoriach: przedszkole, klasy I-III, klasy IV-VI, gimnazjum i bieg główny, w którym brała udział również jedna zawodniczka startująca w kategorii nordic walking.

Łącznie wystartowało 280 osób, w tym 121 dzieci, oraz 70 obcokrajowców (z 13 państw). Jedną z atrakcji były prezentacje studentów przybliżające uczestnikom biegów swoje kraje – a tu największym powodzeniem cieszyła się możliwość spróbowania narodowych potraw. Czas umilały też występy zespołów: regionalnego i rockowego.

Każdy zawodnik, który ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal, zwycięzca kategorii puchar, a pierwsza trójka w każdym biegu (oddzielnie dziewczyny i chłopcy) medale za 1, 2 i 3 miejsce oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Dzięki sponsorom możliwe było stworzenie prawdziwego rodzinnego pikniku, który był tym przyjemniejszy, że pogoda była również na medal.

W biegu wzięła udział liczna reprezentacja Visegrad Maraton Rytro, a Ania Bodziony zajęła III miejsce w biegu głównym w kategorii kobiet.Gratulacje dla wszystkich uczestników!!!

autor: Jolanta Augustyńska