Relacja Visegradu. Orlen Warsaw Marathon

Zaproszono również grupę czarnoskórych biegaczy, najszybszy z nich legitymował się czasem 02:04:54. Nie mogło zabraknąć naszych reprezentantów, zwłaszcza, że niektórzy mają zaliczone dwie poprzednie edycje. Odbiór pakietów przebiegał szybko i sprawnie, popołudniowe pasta party na stadionie narodowym ( niestety płatne 10 zł), potem powrót na kwaterę, odpoczynek i łaaadowanie baterii oraz naaawodnienie. Niedzielny poranek przywitał nas pełnym zachmurzeniem, chłodem i kroplami deszczu. Mieliśmy nadzieję, że taka pogoda utrzyma się do końca biegu. Śniadanie, kanapki na drogą, coś do picia i wymarsz w stronę stadionu, depozyt, i zajmowanie swoich stref startowych. Dziewiąta trzydzieści i ponad 18 tyś. biegaczy wyruszyło na trasy 42 i 10 kilometrów, każdy ze swoim celem.

Zwycięzcą biegu maratońskiego został LEMI Hayle berhanu z Etiopia z czasem 02:07:56, w śród pań najszybszą okazała się SADO Fatuma również z Etiopii z czasem 02:26:25. Najszybszym Polakiem został Szost z czasem 02:10:11 i jednocześnie obronił mistrzowski tytuł. Najlepszą Polką została PARSZCZYŃSKA Izabela z czasem 02:49:46. Zwycięzcą 10 km. został KIMAIYO Hillary kiptum maiyo z Kenii z czasem 00:28:45, a najszybszą panią NAPIERAJ Dominika 00:32:46.