Visegrad Sports Festival – wyniki, galeria, filmy

Zwycięzcą Biegu Wierchami na dystansie S-11km został Mateusz Celak. Z kolei najszybszą kobietą na tym dystansie została Angelika Brończyk. Udział w Biegu Wierchami na tym dystansie zaliczyło 93 amatorów biegania, których wyniki możecie prześledzić tutaj.

Na dystansie M-30 bezkonkurencyjnym był zwycięzca ubiegłorocznej edycji tego biegu Artur Jabłoński. Najszybszą kobietą była Katarzyna Winiarska. Do rywalizacji na tym dystansie przystąpiło 113 biegaczy i biegaczek, których wyniki możecie prześledzić tutaj.

I wreszcie najdłuższy bieg tego dnia, ultramaraton na dystansie L-50km rozgrywany po górach i dolinach Beskidu Sądeckiego otaczających Rytro zwyciężył Marcin Rembiasz. Najszybszą przedstawicielką płci pięknej na tym dystansie była Beata Zielińska. Na przebiegnięcie ultra maratonu zdecydowało się 69 biegaczek i biegaczy, których wyniki możecie prześledzić tutaj.

Zapraszamy również do oglądnięcia galerii z II Biegu Wierchami: Galeria 1, Galeria 2, Film

Po dekoracji zwycięzców poszczególnych konkurencji oraz wielu występach artystach przeznaczonych zarówno dla biegaczy jak i ich pociech rozpoczęła się zabawa pod gwiazdami z dj’em do późnych godzin wieczornych.

Niedziela przywitała biegaczy słońcem i ok. 10 C. Po przewiezieniu na miejsce startu 207 maratończyków i 11 drużyn sztafety maratońskiej o godz. 8:30 nastąpił start honorowy X Visegrad Maratonu z rynku w słowackim Podolińcu. I tutaj walka trwała do ostatnich kilometrów. Zwyciezcą ostatniej edycji tego maratonu został pochodzący z Ukrainy Glyva Evgen. Najszybszą tego dnia na tj trasie kobietą była Anna Skalska. Wyniki maratonu możecie prześledzić tutaj. Po maratonie można było skorzystać z masaży, a także basenu i sauny Hotelu Perła Południa. Zdjęcia z maratonu można oglądać tutaj: Galeria 1, Galeria 2, Galeria 3.

Zapraszamy do oglądania wyników i galerii biegowych zmagań w ramach III Visegrad Sports Festivalu.