Walny dla przyjemności i walne z obowiązku!

Na starcie czwartej edycji tego biegu towarzyskiego stanęło 35 osób. Warto dodać iż w biegu możliwość startu mają wszyscy bez względu na to czy są czy nie są członkami Stowarzyszenia Visegrad Maraton Rytro (dla znawców polskich filmów wystarczy przysłowiowy „Paszport Polsatu” lub znajomość z „Piaskiem” ;)). A więc o godzinie 13 nastąpił start, a już po 37 minutach i 8 sekundach na mecie zameldował się Grzesiek Czyż. Następnie na mecie wylądował Czarny Bocian Admin Piotruś Pociecha z czasem 38:43. Trzecie miejsce wywalczył Mariusz Szkaradek, któremu pokonanie trasy zajęło dokładnie jedną minutę i dwie sekundy dłużej niż Adminowi. Z kolei wśród płci pięknej najszybsza była Angelika Brończyk, która na pokonanie trasy potrzebowała 44 minuty i 39 sekund. Druga na mecie zameldowała się utytułowana na arenie międzynarodowej Ania Bodziony z czasem 45:52. Trzecie miejsce wywalczyła Ewa Pałuzewicz z czasem 50:02. Ale… gratulacje dla wszystkich biegaczek i biegaczy J Warto dodać, że każdy kto przybiegł otrzymał pamiątkowy medal. Zasłużyliście na pyszny bigosik z gorącą herbatką.

Dalsza część spotkania poświęcona została Walnemu Zebraniu członków stowarzyszenia. Prezes Janek Tomasiak otworzył zebranie, przywitał wszystkich zebranych oraz przedstawił plan obrad. Ale, ale trzeba było na chwilę przerwać obrady bo… wpadli kolędnicy. Pośpiewali kolędy i pożyczyli po czym znów wróciliśmy do formalności. W pierwszej kolejności wybrano Przewodniczącego, Zastępcę i Sekretarza Zebrania. Następnie przedstawiono sprawozdania finansowe i merytorycznego za 2015 r. oraz opinie Komisji Rewizyjnej dotyczącą obu sprawozdań po czym poddano pod głosowanie przyjęcie sprawozdań. Przyjęte! Teraz na dywanik poszła Komisja Rewizyjna, której przedstawiciel przedstawił sprawozdanie z swojej działalności w 2015 r. I znowu poszło. Sprawozdanie przyjęte. Teraz nadszedł czas na wybory nowego Zarządu i Komisji Rewizyjnej. Ale wpierw trzeba było wybrać Komisję Skrutacyjną. Padły nazwiska Augustyńska Jolanta, Dorotka Dąbrowska oraz Biernacki Robert. Zgodzili się. No to teraz propozycję na członków zarządu. Chyba nie było niespodzianką, że kilkukrotnie padały nazwiska Tomasiak… Janek i Robert oraz Jacek Poręba. Była zgoda, więc zostały jeszcze dwa miejsca do obsadzenia. Zaproponowano Mariusza Szkaradka i Łukasza Mikulskiego, którzy przyjęli propozycję. Wszyscy głosowali jednomyślnie za takim stanem Zarządu. Z formalności i głosowań została jeszcze Komisja Rewizyjna. Jako pierwszy została zaproponowana osoba Artura Olenicza, który miał już doświadczenie w pracy w tego typu komisjach. Zgodził się. Do Komisji Rewizyjnej zaproponowano jeszcze Daniela Koszyka i Mateusza Mikulskiego, którzy wyrazili chęć kandydowania. Wszyscy głosowali jednomyślnie za takim stanem Komisji Rewizyjnej. W dalszej części zebrania podejmowano już bardziej sportowe sprawy. Pierwszy na tapetę został wzięty wyjazd do Belgradu na maraton, półmaraton i biegi towarzyszące (zapisy już aktywne). Przedstawiono szczegóły wyjazdu oraz wstępne koszty. Ogłoszono także, że otrzymaliśmy dofinansowanie od firmy Regatta, a więc omawialiśmy także sprawy związane z organizacją III Regatta Biegu Wierchami. Na tapetę wywołano także nasz nowy projekt jakim jest Bieg Kurierów w organizację którego być może włączy się Polskie Towarzystwo Tatrzańskie o. Beskid w Nowym Sączu, które po części jest ojcem pomysłu. Padały jeszcze pomysły wspólnych mniejszych wyjazdów. Na tym zakończono Walne Zebranie.

Autor: Łukasz Mikulski

Fotki: Kinga Żywczak