Weekend Biegowy z Sokołem. Relacja Piotrka

Na  pierwszy ogień w Piątkowy poranek poszedł  Bieg Sokoła o długości 15,6 km. Bieg był bardzo wymagający,  obfitujący w wyczerpujące podbiegi i karkołomne zbiegi. Na szacunek zasługuje tu wynik Jacka Wojnarowskiego który pomimo upadku w którym odniósł poważne rany uplasował się na 13 miejscu open. Zawody ukończyło 130 osób. Czołówka biegu:

• 1 Gawroński Tomasz 1h:19:39,9
  • 2 Biernawski Piotr 1h: 20:23,1
  • 3 Marek Darek 1h:21:08,4
  • 13 Wojnarowski Jacek 1h:32:10,0 Visegrad Maraton Rytro

W sobotę o 7 rano ruszyliśmy na 32 kilometrową trasę biegu im. druha Franciszka Marduły czyli mistrzostwa Polski w Skyrunningu. W stosunku do zeszłego roku trasa została wydłużona o 7 km. Start biegu z Krupówek w kierunku  Nosala, ze szczytu Nosala przez Dolinę Jaworzynki na Murowaniec na którym obowiązywał limit czasu 2 godziny. Z Murowańca na Przełęcz Karb, następnie Beskid potem  Kasprowy Wierch na którym zawodnicy musieli się zameldować z minimalnym czasem 3,5 godziny. Z Kasprowego bardzo długi  zbieg do Kuźnic , następnie podbieg na Kalatówki. Z Kalatówek czarnym szlakiem na Ścieszkę między Reglami dalej przez Dolinę Białego  i już “tylko” 2 kilometry asfaltem do mety. Dla mnie zawody bardzo trudne, swoje dołożył upał i ukończenie ich kosztowało mnie dużo zdrowia. Czołówka biegu:

• 1 Świerc Marcin 3h:01:19,0
  • 2 Gorczyca Bartosz 3h:06:56,6
  • 3 Faron Robert 3h:06:57,4

W tym biegu wzięło udział 4 reprezentantów i 1 reprezentantka  Visegrad Maraton Rytro.

• 50 Wojnarowski Jacek 3h:54:45,2
  • 95 Nowak Kamil 4h:24:20,6
  • 99 Mróz Piotr 4h:25:37,6
  • 139 Kocoń Paweł 4h:42:22,8
  • 200 Kwiatkowska Kinga 5h:05:05,0.

Bardzo dobry wynik 16  miejsce wśród wszystkich startujących kobiet. Na trasę wyruszyło około 309 zawodniczek i zawodników bieg ukończyło 279 osób. Trasę którą pokonaliśmy statystyczny turysta przechodzi w około 13 godzin. Weekend kończył 10 kilometrowy alpejski  Niedzielny Bieg hr. Zamoyskiego, zawodnicy kończyli go nad Morskim Okiem. Czołówka Biegu:

• 1 Wosik Daniel 41:17:19
  • 2 Kęsy Marcin 41:47,2
  • 3 Marek Dariusz 42:05,6
  • 25 Wojnarowski Jacek 47:15,9 Visegrad Maraton Rytro
  • 41 Kujalanskas Vadim 50:27,3 Visegrad Maraton Rytro

Biorący udział w tych trzech biegach byli klasyfikowani osobno w Grand Prix. Bardzo dobre 6 miejsce zajął w niej Jacek Wojnarowski. Gratulacje.

autor: Piotr Mróz